

For cirka tre måneder siden var jeg omkring secondhand-butikken, So Ein Ding, på Nørregade i Aarhus, hvor jeg spottede denne lækre æble-sweater, dog købte jeg den ikke.. Men da jeg kom forbi igen i sidste uge, kunne jeg altså ikke dy mig for at spørge om de stadig havde den i butikken og mon ikke om den var der! Jeg gik ud fra at det måtte være skæbnen, der skreg mig ind i hovedet, at nu var det tid til en ny sweater, så med hjem kom den! Jeg synes simpelthen den er åh, så fin, og de små pallietæbler er helt fantastiske. Jeg overvejer at købe flere palietter og dække æblerne, der ikke har pallietter på til med dem, men nu får vi lige at se – den er i hvert fald dejlig, den sweater, og så er den lang nok til at blive brugt som kjole – endnu et plus! Hvad synes I om den?
About three months ago, I stopped by the second hand shop, So Ein Ding, on Nørregade in Aarhus, where I spotted this gorgeous apple-sweater, but for some reason I didn’t buy it.. But when I came by the shop again last week, I couldn’t help myselft not to ask if they still had the sweater and they did! I assumed that this was fate screaming in my face, that it was time to get a new sweater and so I bought it. I think it’s oh, so fine, and the little sequined apples are just amazing. I’m considering buying more sequins to cover the un-sequined apples but let’s see.. It is a great sweater and it’s just long enought to be a dress as well – another plus! How do you like it?





Hvor er den sød ;) og anderledes
Kig forbi min blog og deltag i min
GIVE-AWAY
du kan vinde et lækkert ur fra DYRBERG/KERN <3
Endnu et godt fund, glæder mig til at se dig style den :)
ja, ikke? og jo tak :)
Nøj, den er lækkkkkker!
I knoooow! :)
Hey elsker bare din stil !! Jeg har lige åbent en tictail butik med secondhand vintage tøj kig forbi jeg er sikker på at der er noget som kan friste dig:-) http://www.standout.tictail.com
jamen mange tak – jeg kigger da lige forbi! :)
Jeg synes din trøje er super fin.
Men, jeg ville egentlig høre om du skriver på bloggen hver dag?
& hvordan man bliver “fast læser”.
Mange tak og ja, det gør jeg som regel :) Hvis du vil være fast læser kan du smutte ind på bloglovin’ og lave en profil, hvis du ikke allerede har en, og så rul ned i bunden af bloggen, hvor der står “follow with bloglovin” og klikke follow. ellers kan du følge med på facebook ved at klikke på billedet i bunden af bloggen hvor der står “follow with facebook” og gå ind og like siden :)