Som I nok har spottet på min facebook-side, står jeg pt. og skal flytte fra mit enorme værelse på Islands Brygge til et mindre sted – og derfor skal jeg have solgt en hulens masse sager.
Derfor holder jeg på fredag eftermiddag et flyttesalg i min lejlighed, hvor jeg sælger møbler, en hel masse tøj, planter, plakater, tasker og hvad jeg ellers kan finde i gemmerne – alt på billederne ovenover er til salg(lige udover lyskæden og maleriet) på fredag og der er endda kommet flere ting i sælge-kassen siden jeg tog billederne i går!
På facebook-begivenheden kan I være søde at trykke “deltag”, hvis I kommer og løbende se billeder af hvilke ting, der kommer med på salget.
Så kom endelig forbi og shop jer fattige i mine egendele! Der bliver lidt drikke og snacks og goodiebags til de første 10, der køber noget!
NEMESIS, BABE FLYTTESALG
fredag d. 29/4 kl. 14:30 – 18:00
Gunløgsgade 22, 4.1, Islands Brygge, 2300 KBH S
Kommentarer
0 svar til “NEMESIS, BABE FLYTTESALG: shop mit tøj og mine ting!”
Hvilken størrelse er dit tøj? 🙂
Mit tøj er i mange størrelser, da meget af det er genbrug. Men eftersom jeg selv er en str. small, er det meste S 🙂
Hvad er prisen på den cognacfarvede taske, og er det mon muligt at reservere? Den er jo så smuk! <3 Kh Dicte
Skriv helst inde på facebook-begivenheden om at reservere, da jeg så kan holde styr på det hele derinde 😉